4 nejprofláklejší mýty o email marketingu #nejsmeovecky | Owlcure Blog
partners
contact
login
4 nejprofláklejší mýty o email marketingu #nejsmeovecky
Karolina Niklaschová

4 nejprofláklejší mýty o email marketingu #nejsmeovecky

2017/02/08 09:51, Karolina Niklaschová

Email marketing, jako jeden z nejstarších veteránů marketingu je bezpochyby i dnes nástrojem, který používá většina marketérů. A právě díky tomu, jak dlouho se už těší oblibě, vznikají stovky různých spekulací a domněnek, jak optimalizovat email. Ovšem ne všechny tyto "rady" jsou pravdivé. Proto vystupte z řady a nenechte se zmást.

1. Mýtus: Email marketing je zastaralý a mrtvý nástroj.

Že je emailing zastaralý? To už jsme slyšeli. Ale jak je to v reálu? Spekulace kolují, ale nikdo to ve výsledcích nepotvrdil. Ba naopak. Výzkumy ukazují, že až 73%  marketérů věří, že email marketing je klíčem k firemnímu růstu. A to hlavně protože email marketing je celkově levnější a spolehlivější v porovnání s dalšími komunikačními kanály. 

est-3

Ze studie McKinsey vyplývá, že email marketing je až 40krát účinnější než Facebook nebo Twitter. 

2. Mýtus: Předmět musí být krátký

Musí? Délka předmětu ve skutečnosti nemá vliv na otevření mailu. Samozřejmě pokud tam nepíšete romány. Nejdůležitější je zaujmout. A je jestli se vám to povede pomocí tří nebo 7 slov je čistě na vás. Po prezidentských volbách v USA v roce 2012 Obamovy účastníci kampaně poslali email s předmětem "Hey".  Stalo se to nejúspěšnějším předmětem všech kampaní vůbec a to právě díky své jednoduchosti.

3. Mýtus: Automatizace emailu je nákladná a časově náročná.

Jistě, nic není zadarmo. A slovo automatizace už samo o sobě může trochu zastrašit. Ale pokud to děláte správně, vaše zisky se mohou rapidně zvyšovat. Automatizace vám pomůže jednoduchým způsobem segmentovat své odběratele na základě různých aspektů, díky kterým můžete poslat tu správnou zprávu vybranému publiku a ve správný čas. Pokud správně hledáte, najdete perfektní nástroje, které nejsou příliš drahé;) Začátek může být složitější, ale uvidíte, že jakmile se do toho jednou dostane, už to bude hračka.

4. Mýtus: Odhlášení odběratele = katastrofa

THE NEW YOU-3 (kopie 2)

Marketéři se rádi chlubí počtem odběratelů, ba dokonce ho někteří uvádí na stránkách, abychom to v žádném případě nepřehlédli. Je to taková chlouba, která ukazuje, že dělají svojí práci efektivně. Pokud se ale stane, že nám někdo klikne na to nenáviděné tlačítko "odhlásit",  máme pocit, že jsme někde po cestě zklamali. Ale takhle k tomu nemůžeme přistupovat. Neznamená to, že by náš email měl nedostatky.  Ale odběratel zkrátka nebyl tak zapojený do toho, co mu nabízíme. Nebyl tím pravým potencionálním zákazníkem, jelikož by si u nás ve finále stejně nenakoupil. Proto je lepší pečovat o menší skupinu lidí, která má opravdu zájem.

Závěrem - jako v každém oboru i tady existuje mnoho špatných rad a tipů, kterými se někteří nechají stáhnout. Buďte sami sebou, vyzkoušejte co funguje přesně na vaše zákazníky a to je vše na čem záleží.