6 tipů, jak tvořit email kampaně | Owlcure Blog
partners
contact
login
6 tipů, jak tvořit email kampaně
Karolina Niklaschová

6 tipů, jak tvořit email kampaně

2016/12/15 10:51, Karolina Niklaschová

Email marketing je nástroj propagace, díky kterému si vytváříte a upevňujete vztahy s vašimi zákazníky. Abychom vás dostali na správnou cestu úspěšných emailových kampaní, provedeme vás krok po krku, jak takovou kampaň naplánovat a starat se o ni, abychom viděli reálné výsledky a jak vůbec samotný newsletter vytvořit.

Pravdou je, že pouze vášnivý čtenáři budou číst váš blog a sledovat vaše sociální média několikrát týdně. Ale e-mail člověk otevře několikrát denně, což ho činí efektivním nástrojem, jak zůstat v podvědomí vašeho publika. E-mail marketing je cenově dostupný a až 20x více efektivnější než tradiční média, jako TV nebo radio. Od mezinárodních korporací, až po malé firmy - e-mail marketing používá zkrátka každý marketér, aby pozdvihl business na další úroveň.

Udělejte si plán

Aby vše proběhlo dle vašich plánů a cílů, je důležité pochopit jak e-mail marketing funguje, proč se jím zabývat a z čeho se vlastně taková kampaň skládá. Součástí plánu je budování databáze, což vám ulehčí proces zapojování odběratelů do vaší komunity. Vždy se ale držte pravidla “Bigger is not better”. Naplánovat správně navržený design e-mailu dokáže divy, proto ho nepodceňujte. Tím to ale celé nekončí, snažte se v e-mail marketingu stále vzdělávat a berte vše krok po kroku.

Personalizujte a uvidíte rozdíl

Odesíláním perosnalizovaným e-mailů si zvýšíte tržby, rozšíříte e-mailovou databázi a zlepšíte návratnost investic. Lidé budou raději číst e-mail od živého člověka, než automatického robota. Proto personalizace zahrnuje taktiku jako vkládání jména odběratele do předmětu nebo přizpůsobování obsahu na základě věku, pohlaví a dalších aspektů. Personalizovaný e-mail dokáže vytvořit profesionální dojem na potencionální zákazníky, kteří vás poté budou chtít sami kontaktovat.

Personalizace kampane

Zaměřte se na inbound marketing

Inbound marketing se zaměřuje na tvorbu kvalitního obsahu, který sám o sobě dokáže zafungovat tak, aby přilákal zákazníky až k vašim dveřím. E-mail marketing by měl být součástí vaší inboud marketingové strategie, jelikož je jejím stěžejním prvkem, ovšem na všichni ho umí takto ovládat ve svůj prospěch. Pokud děláte inbound e-mailovou strategii správně, lidé k vám budou chodit sami k odběru newslletru. A to je přece naším cílem, ne?

Mapujte cestu zákazníka

Když porozumíte vašim klientům a mapování jejich cesty, budete moci lépe přizpůsobit obsah a celkovou komunikační kampaň tak, aby odpovídala té přesné fázi, ve které se potencionální klient zrovna nachází.

Používejte analytiku a testujte

Díky analytice a testování emailů budete moci sledovat výsledky vaší snahy pro budoucí rozvoj a zlepšování kampaní. Jednoduše řečeno, díky technologii máte tu možnost posílat relevantní a personalizovaný obsah, tedy tu správnou zprávu, správné osobě a ve správný čas. Představte si situaci kde jsou e-maily posílány od skutečné osoby ke skutečné osobě. V podstatě tím upevňujete vztahy založené na důvěře. Soustřeďte se na kvalitu obsahu, ne na kvantitu odeslaných e-mailů.

Kvalita před kvantitou

Používejte e-mail marketing, pokud chcete vybudovat loajalitu vašich zákazníku vůči vaší firmě, pokud si přejete aby vaše databáze kontaktů jen vzkvétala a pokud hodláte vytvářet automatizovaný hodnotný obsah, který vám pomůže zvýšit doručitelnost vašich emailů a finálně zvýšit prodej vašich služeb a produktů.
Už jste připraveni vytvořit svou první e-mailovou kampaň? Tak jen do toho!