Generace mileniálů, co o nich musíte vědět? | Owlcure Blog
partners
contact
login
Generace mileniálů, co o nich musíte vědět?
Karolina Niklaschová

Generace mileniálů, co o nich musíte vědět?

2017/04/26 03:50, Karolina Niklaschová

Našim rodičům se říkalo generace Baby Boomerů. My, jako jejich ratolesti, jsme nyní označováni jako mileniálové. Generace, která mění pravidla. Jako každá jiná jsme přišli se speciálními charakteristikami, které nás činí unikátními. Obchod i marketing se tak musí rychle přizpůsobovat, jelikož jen blázen by ignoroval tak velikou kupní sílu. 

Jací jsou mileniálové?

milenial-2

Mileniálové nakupují a rezervují online

Velká většina mileniálů nakupuje veškeré věci i služby online. To stejné platí i pro rezervace. 64% lidí bookuje hotely online a na mobilních telefonech. Zatímco lidé starší 35 let to téměř nedělají.

Mileniálové nechtějí pouze nakupovat, chtějí být součástí a spolupracovat.

Věrnost si nemůžete koupit. Mileniálové nereagují na tvrdý prodej. Vyrůstali v době sdílení na sociálních sítích.  Proto na ně musíte mířit přes zážitek, co jim váš produkt nebo služba nabídne. Některé velké značky už na to přišly a proto spolupracují s blogery, kteří to dokáží podat tak, jako některé firmy ne. 

Mobilní revoluce

Více než 85 procent mileniálů vlastní smartphone. Vyrůstat v období technologické revoluce napomohlo této generaci se lépe přizpůsobit mnohem rychleji než ostatním. 

Věrnost až za hrob

Mileniálové rádi sdílejí na sociálních sítích své oblíbené produkty, které zbožňují. Díky tomu můžeme vidět všichni jejich reakci, jako spotřebitelů, na daný produkt. Tento styl reklamy je důležitější než nám momentálně dochází. Styl, kterým se takto dají lidé ovlivnit je a bude stále více v kurzu. 

A jak to vypadá s jejich životy? 71% by raději auto koupilo než pronajalo. 59% by si ale pronajalo raději dům než ho koupilo. Ekonomika má na mileniály dopad stejně jako na ostatní. Takže mají sice káru, ale stále žijí v pokojíčku doma u rodičů. Žení se a mají děti později, jsou nedostatečně zaměstnáni. Na druhou stranu možnosti jsou dnes větší stejně jako uplatnění, takže pokud mají ten správný drive a kuráž, mohou se dostat daleko.