Objevte s námi 5 nejlepších kampaní pro váš email marketing | Owlcure Blog
partners
contact
login
Objevte s námi 5 nejlepších kampaní pro váš email marketing
Karolina Niklaschová

Objevte s námi 5 nejlepších kampaní pro váš email marketing

2017/04/10 02:18, Karolina Niklaschová

Každý den se snažíme přicházet s něčím novým. Něčím nápaditým. Něčím, čím přímo okouzlíme naše potencionální zákazníky. Potom se často stává, že zapomínáme na úplné základy.  Jaké vlastně máme možnosti? Vždyť si nemusíte každý den lámat hlavu nad nejoriginálnějšími nápady, email často může fungovat i za vás, pokud víte, jak na to. Projdeme si tedy pár nejzákladnějších email kampaní, které by neměly ve vašem repertoáru chybět!

Uvítací email

O své zákazníky se musíte starat od začátku, proto jsou uvítací emaily skvělým způsobem, jak představit vaší firmu. Můžete uvést, co vše nabízíte, podělit se o osobní příběh, o společné cíle apod. Uvítací emaily, nebo-li "welcome email", mohou mít trvalý vliv na to, kolik lidí bude číst vaše zprávy do budoucna. Pokud uděláte správný první dojem, budete určitě spokojeni i s vaší mírou prokliku, která bude prokazovat výborné výsledky. 

Newsletter

Samotný newsletter je tou nejdůležitější kampaní. Tady opravdu musíte zapojit i veškerou fantazii a podat srdce na dlani vaším odběratelům. Můžete představit nové produkty, služby, projekty, sdílet informace o akcích, využít významných dnů apod. 

Slevy, kupony a speciální nabídky

Sem tam byste neměli zapomínat i na klasiku, na kterou lidé moc dobře slyší. Můžete nabídnout třeba dárek k nákupu nebo poštovné zdarma pro věrné zákazníky. Mnoho lidí to ocení a rádi se k vám vrátí. Lidé by měli dostat něco extra za to, že vám věnují čas i peníze. Bude to pro ně taková příjemná motivace vrátit se k vaší firmě i příště. 

Sezónní produkty a služby

Některé kampaně mohou mít největší dopad jen v určitém období v roce. Sezonní produkty a služby skrývají mnoho potenciálu a je jen na vás, jak ho využijete. Každé roční období sebou přináší možnost propagace sezónních produktů, např. výbava na letní dovolenou, různé svátky, zahradničení atd. Popřemýšlejte, čím můžete udělat letošní jaro pro vaše zákazníky krásné. 

Cílené emaily

Pokud děláte váš marketing správně, tak jistě víte, jak důležitá je segmentace. Což je zároveň jednou z velkých předností marketingu - schopnost rozdělit jednotlivé trhy do specifických skupin. Navíc, díky správnému softwaru, můžete segmentovat dle různých kritérií, což vám pomůže zaměřit se na tu správnou cílovku, která je ideální právě pro váš business. 

Samozřejmě existují i další kampaně, díky kterým můžete zaujmout své zákazníky, jako nákupní košíky, ale o těch jsme vám psali už minule. Dnes jsme to pojali jinak, naším asi hlavním cílem bylo vám ukázat, že personalizované a automatizované emaily jsou budoucnost. Jsou účinným nástrojem a skvělým pomocníkem při získávání si zákazníků, ale i při udržovaní dobrých vztahů s nimi.