Rozehřejte nejedno srdíčko vaší valentýnskou kampaní | Owlcure Blog
partners
contact
login
Rozehřejte nejedno srdíčko vaší valentýnskou kampaní
Karolina Niklaschová

Rozehřejte nejedno srdíčko vaší valentýnskou kampaní

2017/02/13 09:46, Karolina Niklaschová

Potenciál dne svatého Valentýna si uvědomuje stále více a více obchodníků. Přestože na něm nejvíce vydělají prodejci květin a čokolády, ostatní mají také velkou šanci utrhnout si z koláče zamilovanosti. Až dvě třetiny Čechů totiž utratí v průměru za Valentýn až 1000 Kč. 

Co z toho pro nás plyne? Že bychom měli nakopnout naši emailovou kampaň, vyvinout inteligentní strategii, zaměřit se na poutavý design a vytvořit takový obsah, aby se do něj vaši zákazníci přímo zamilovali. Se vším vám ale nejdřív trošku poradíme. 

Nastartujte začátkem února

Nalaďte tu správnou valentýnskou atmosféru alespoň týden dopředu. Trošku naťukněte, o čem vaše valentýnská kampaň. Samozřejmě zachovejte větší část jako překvapení. Pošlete vaší kampaň pár dní před Valentýnem, ať jí mohou odběratelé využít včas. Pošlete ještě jednou email těm, kteří ho neotevřeli, pouze s jiným předmětem.

Nakopněte předmět

Předmět je vaší šancí, jak udělat dojem. S tolika valentýnskými emaily, které vám budou konkurovat, si musíte být jistí, že ten váš zaválí. Zároveň se držte tématu. Zde máte pro inspiraci pár příkladů:
Zamilujte se na první pohled..Uděláme váš Valentýn o trochu sladší..Valentýn a (váš produkt). Stvořeni jeden pro druhého.Jak říct "Miluji tě" na 5 způsobů

Ať si zamilují vaší nabídku

Vaše ROI je prakticky závislá na vaší nabídce odběratelům, proto bychom se měli sakra snažit, ať to stojí za to! Zamyslete se, jak by váš produkt nebo služba mohly být přínosné právě na Valentýna. Třeba jako pěkný dáreček. Snažte se to zákazníkovi doručit jako nabídku, která je něčím dostupná pouze tento speciální den v roce. S textem to nemusíte přehánět, podejte jasnou nabídku. Pokud děláte do módy, gastronomie nebo cestování tak máte téměř vyhráno a Valentýn je pro vás něco jako Vánoce. Krásné kampaně, které vás mohou v tom období inspirovat jsou od Milky nebo Zootu. Ti si dávají na valentýnských kampaních záležet a originálním způsobem podtrhnou unikátnost tohoto speciálního dne. 

Srdíčko sem, srdíčko tam

Co se týče Valentýna, kampaně by měly mít extra "vytuněný" design. Nebojte se srdíček a dalších sladkostí. Vždyť je to symbolem dne! Vybírejte stylizované obrázky, použijte červenou, růžovou kontrastně s bílou barvou. Animace, infografika vaše zákazníky určitě naláká. 

valentine-2

Začněte plánovat s předstihem, připravte tu správnou nabídku pro ideální publikum a celé to zabalte do krásného designu.

Použijte naše tipy a šiřte lásku dál! Přejeme krásný Valentýn i vám.