Vybudujte si strategii, která vás nehodí do spamu | Owlcure Blog
partners
contact
login
Vybudujte si strategii, která vás nehodí do spamu
Karolina Niklaschová

Vybudujte si strategii, která vás nehodí do spamu

2017/05/15 09:59, Karolina Niklaschová

Stále více lidí objevuje krásu e-mail marketingu. Takový e-mail a správná strategie ale stojí čas a dřinu. Potřebujete dobrý plán. Ale bohužel ani to vám nezaručí, že váš e-mail přistane ve schránce potencionálního zákazníka. Co potřebujete je taková strategie, díky které si budete moci být téměř jistí, že váš e-mail projde “vstupní bránou” a bude bezpečně doručen až před dveře vašich odběratelů. Pojďme se tedy podívat, jak si podmanit e-mail marketingovou strategii tak, aby vás už žádný Spam nezastrašil. #nebuddalsispammer

Každá emailová kampaň skrývá tzv. nepsaná pravidla, která mají vliv na váš výkon. Pokud se jimi ale řídit nebudete, může to mít negativní vliv na doručitelnost vašich e-mailů, především díky špatné reputaci. Studie společnosti Return Path prokázala, že až 83% problémů s doručitelností je způsobeno právě špatnou reputací.

Co je to reputace a proč je tak důležitá?

Nejdůležitějším faktorem určujícím, zda přistanete ve spamu nebo poletíte šťastně dál, je právě skóre vaší reputace. Vaše reputace se váže k doméně, ze které e-maily odesíláte. Tím pádem vás bude pronásledovat kamkoli, kam z této domény něco pošlete. Právě proto je pro vás tak důležité si reputaci hlídat a stále vylepšovat.

Jako první potřebujete změřit skóre vaší reputace a to můžete udělat velmi snadno na stránkách SenderScore.org nebo Senderbase.org.  Vaše skóre bude vypočítáno na základě vaší odesílací historie, počtu spamových stížností spojených s vaší doménou, na základě různých ověřovacích protokolů a dalších parametrů. 

Pokud je vaše skóre nízké, nebo jste perfekcionalisti a toužíte mít nejlepší výsledky, je tu pár věcí, které pro zvýšení vašeho skóre můžete udělat:

1. Získejte souhlas a pečujte o databázi

Nejdůležitější podmínkou je získat souhlas od návštěvníka webu k přijetí e-mailů. Je zbytečné posílat vaše e-maily lidem, kteří o to nestojí. V mžiku se odhlásí a přesunou vás do spamu, což může zásadně ublížit celé vaší databázi. Zároveň vaší databázi průběžně třiďte. Déle neaktivní uživatele se nebojte smazat. Méně je někdy více a pokud budete vaše newslettery posílat jen těm, které to opravdu zajímá, vaše reputace jen poroste. 

2. Zaměřte se na kvalitní obsah a využijte ho ve prospěch vašemu cíli

Pokud čtenáři poskytnete to, co chtějí opravdu slyšet, co je zajímá a co jim bude nějakým způsobem přínosné, výsledky se určitě objeví. Podávejte pravidelně šťavnaté informace s nejnovějšímu trendy ve vašem oboru. 

3. Dejte lidem najevo, proč vám mohou důvěřovat

E-mail marketing musíte budovat stejně jako vztah. Od prvního kontaktu, přes komunikaci až k cíli. Proveďte vašeho zákazníka od začátku až do konce. Rád se k vám vrátí. Pamatujte, že tady nejde o soutěž, musíte si uvědomit, že vaši odběratelé jsou také jen lidé. Dokážete si odpovědět na jejich jednoduché otázky: Kdo mi píše? Co po mě bude chtít a jaký přínos to pro mě bude mít?

4. Nezkoušejte špinavé triky

Nepodvádějte svého zákazníka. Buďte upřímní od začátku až do konce. Věřte, že filtry nebo samotný zákazníci na to přijdou. Pokud vás nepustí filtry, můžete si pěkně zavařit a poškodit tak doručitelnost vašich e-mailu. Pokud vám na to přijde potencionální zákazník, odhlásí se a tím ho ztrácíte nadobro. 

5. Zahřejte vaši IP adresu

Začněte vaše kampaně tak, že je nejprve pošlete menšímu vzorku příjemců - segmentů, vyčleněných na základě kliků a open ratů. S tímto menším vzorkem projdete snadněji přes spamové filtry. Pokud totiž váš e-mail pošlete hned celému listu, budete čelit více počtu stížností a všechny e-maily pocházející z této IP adresy pak mohou být problémové. 

Postupně se nebojte zahřát vaší IP adresu a přidávat další a další příjemce. Touto taktikou tak získáte dojem "bezpečného odesílatele" a to je v této branži důležité, pokud chcete dosáhnout obrovských výsledků. 

6. Kontrolujte si doručitelnost e-mailů

Důvodů, proč vaše e-maily nepřiletí do schránky kam by měly, je hned několik. Jde převážně o již zmíněné spam filtry. Dalším důvodem může být slabý obsah, ale i pověst vaší firmy. Proto bedlivě sledujte vaše click rate a open rate. Neusínejte na vavřínech a sledujte statistiky, které vám dají data , se kterými můžete efektivně vylepšit vaší strategii.

Na závěr

Na chvíli se zastavte a popřemýšlejte. Kdy naposledy jste se odhlásili z e-mailu? Co vás k tomu vedlo? Poučte se z chyb ostatních a využijte to ve svůj prospěch.  Stay in touch!