Zacílený email marketing v módním průmyslu | Owlcure Blog
partners
contact
login
Zacílený email marketing v módním průmyslu
Tomáš Polák

Zacílený email marketing v módním průmyslu

2017/02/15 10:08, Tomáš Polák

Móda je oblast nakupování, ke které se čas od času, ať už chtěně, nebo z nutnosti, dostane každý z nás. Ať už to jsou známé řetězce kamenných prodejen, či úzce zaměřené eshopy s formální výbavou pro kravaťáky nebo super cool ležérní módou histerského ražení. Možností je spousta a každý zákazník je jiný, přesto většina společností stále komunikuje se zákazníky stejně. Registrujte se do našeho newsletteru, tady máme novou trendy zimní kolekci a tady pár triček ve slevě. Ať je to pro businessmana, který nakupuje jednou ročně, protože už prostě musí a nebo shopoholičku, která kouká do skříně 5 krát denně. Nešlo by to dělat chytřeji?

Obsah je král

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba si uvědomit při každé marketingové strategii je, že na obsahu záleží. Jasně, zkopírovat názvy produktů z webu, k tomu šoupnout fotky a mám za 10 minut hotovo. Pošlu to všem, které mám v databázi a on se někdo chytí. Většinou ano, ale pokud se zvládne obsah dostat na nový vyšší level a vaši zákazníci z něj ucítí péči, výsledky poletí raketově vzhůru.

Typewriter

Kdo je vaše cílová skupina? Váže se vaše móda k nějakému životnímu stylu, nějakému sportu, společenským akcím a příležitostem? Vytipujte si pár příkladových outfitů, které z pokladů vašich výstavních skříní lze stvořit. Zamyslete se pro každý zvlášť. Co ti lidé mají rádi? Co je zajímá? Pravděpodobně prodáváte módu, která zajímá vás nebo minimálně ve vašem kontakt listu se  najdou lidé, kteří právě tohle nosí. Zjistěte, jaká témata je konkrétně zajímají.

Outfits

Zkuste pouze neprodávat novou kolekci nebo slevu. Navažte vaše produkty na věci, co zajímají cílové skupiny. Jak se správně sladit do kanceláře,  jak dlouhé mají být vousy v nejnovějším lumpersexual stylu. Nebo tipy na zajímavé horské výlety, kde se vám budou strašně moc hodit naše super teplé bundy. Vy na to přijdete.

Není člověk jako člověk

Rozdělte si lidi do skupin, které dávají smysl. Nakupuje u vás někdo jednou ročně? Potom asi neocení každý týden zprávu ve schránce a vy rychle poletíte do spamu. Prodáváte módu pro více cílových skupin? Rozdělte si je a pracujte s nimi jednotlivě. Ano, dá to práci, ale motorkář na svým novým Harleyi určitě nepojede v těch krásných puntíkovaných šatech z nové kolekce.

Panacci

Opravdu chytré softwary pro emailing vám usnadní práci. Samy vám průběžně vytvoří segmenty nebo vám s tím alespoň podstatně pomohou. Vy už jen doplníte kreativní obsah. A ano, čirou náhodou naše řešení Owlcure je jedním z nich:)

Reagujte na chování uživatele

Přidal se uživatel do email listu? Tak ho pěkně uvítejte. Nakoupil? Poděkujte mu za nákup a zeptejte se na hodnocení a tipy na vylepšení. Dlouho u vás nenakoupil? Nenápadně se mu připomeňte. Nakupuje u vás často? Dejte mu malý dáreček. Sleduje slečna na webu každý týden kategorii jarních šatů? Tak jí je dopřejte i v mailech.

pexels-photo-248021

To je jenom několik málo příkladů. Ale co je podstatné - propojte váš email marketing s vašim webem do procesů, které dávají smysl a provázejte zákazníka na cestě nákupu i nenákupu. Zároveň sledujte, jak se z kolemjdoucích pomalu vytváří komunita, která sama váš obchod propaguje.

Nezto lépe než klasický leták nebo newsletter, který vytváříte běžně? Máte módní eshop či retail a hodilo by se vám to trochu okořenit? Napište nám na digital@owlcure.com a něco spolu vymyslíme aneb #stopslevovymletakum